Nokia się odradza?
11 stycznia 2013, 11:03Gdy przed dwoma laty na czele Nokii stanął Stephen Elop, który zapowiedział radykalne zmiany i podpisał umowę o współpracy z Microsoftem, wielu obserwatorów wieszczyło koniec przeżywającej poważne kłopoty fińskiej firmy. Jednak kasandryczne przepowiednie się nie sprawdziły. Elop poinformował właśnie, że po raz pierwszy od dłuższego czasu Nokia zanotowała zysk operacyjny
Lumia 920 pozytywnie zaskoczyła
27 listopada 2012, 18:00Po tym jak Danske Bank A/S wydał rekomendację "kupuj" cena akcji Nokii wzrosła do najwyższego poziomu od 3 miesięcy. Analityk banku, Ilkka Reuvola poinformował klientów o lepszych niż przewidywano wynikach sprzedaży telefonu Lumia 920.
Dzwonki spod smyczka i batuty
15 listopada 2012, 07:18Nokia zatrudniła Bratysławską Orkiestrę Symfoniczną do nagrania 25 nowych klasycznych dzwonków.
Fatalne wyniki Nokii
18 października 2012, 17:37Chyba po raz pierwszy zacząłem wątpić, czy Nokia może wrócić do dobrej kondycji finansowej - stwierdził analityk Pete Cunningham z firmy Canalys na wieść o wynikach finansowych Nokii za ostatnik kwartał. Fiński koncern poinformował, że w trzecim kwartale bieżącego roku zanotował stratę w wysokości 969 milionów euro
Prezesowi Nokii zostało tylko kilka miesięcy
20 września 2012, 08:06Zarówno analitycy jak i inwestorzy dają Stevenowi Elopowi jeszcze tylko kilka miesięcy na udowodnienie, że potrafi wyciągnąć Nokię z kłopotów. Jeśli mu się to nie uda, może stracić posadę jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku.
Lumia 920 i Lumia 820 - nowa broń Nokii
6 września 2012, 09:28Wczoraj Nokia zaprezentowała smartfony Lumia 920 i Lumia 820. Te wyposażone w system Windows Phone 8 urządzenia, oraz ich następcy, mają umożliwić Nokii zdobycie silnej pozycji na rynku smartfonów.
Nokia uruchamia bezpłatny serwis z muzyką
4 września 2012, 12:11Dzień przed zapowiedzianą na jutro konferencją Nokia World, podczas której Nokia ma zaprezentować urządzenia z systemem Windows 8, fiński koncern uruchomił w USA bezpłatny serwis z muzyką. Nokia Music to przeznaczony dla smartfonów Nokia Lumia serwis przesyłający na bieżąco wybraną przez użytkownika muzykę
Windows Phone za 60 dolarów
21 lipca 2012, 08:52Z ostatniego raportu finansowego Nokii dowiadujemy się, że fińska firma płaci Microsoftowi aż 60 dolarów za każdą sprzedaną kopię systemu Windows Phone. Pewna część opłaty jest stała, a pozostała zmienna
Kupno Nokii przez Microsoft byłoby fatalnym posunięciem
15 czerwca 2012, 09:34Od czasu podpisania umowy pomiędzy Nokią a Microsoftem, za każdym razem gdy Nokia ogłosi złe wyniki finansowe, pojawiają się głosy mówiące, iż koncern z Redmond powinien kupić fińską firmę. Jednak zdaniem wielu analityków, byłby to olbrzymi błąd.
Kolejne zwolnienia w Nokii
14 czerwca 2012, 08:48Pomimo sukcesów, jakie na rynku USA i Chin odnosi smartfon Lumia, Nokia ciągle nie wyszła na prostą. Koncern ogłosił właśnie, że do końca 2013 roku zwolni kolejne 10 000 osób.

